Geri Dön

MÜZEDE ARA TATİL!

Bu ara tatilde de çocuklarımız eğlenirken öğrensin, öğrenirken keyifli zaman geçirsin diye harika etkinlikler hazırladık!

 

 

Müze Oyunu: Keşif Haritası

15 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 15:00'da gerçekleşecek olan Müze Oyunu: Keşif Haritası etkinliğimizde; 5-12 yaş aralığındaki öğrencilerimiz, Rehberli Müze Gezisi eşliğinde gezerken aynı zamanda kendi kartlarında yer alan Satranç Takımı’nı bulmaya, tanımaya ve çözümlemeye çalışacaklar! Ardından da kendi kartlarında yer alan takımı nasıl bir serüvenle bulduklarını kendi hayal güçleri ile anlatacaklar! Öğrencinin kendi keşif haritasını çıkartacağı etkinliğimiz, müze koleksiyonumuzu daha yakından tanıma imkanını öğrencilerimize sunarken; akranlar arasındaki dayanışmayı arttıracak ve onları eğlenceli bir oyunun içine de sokacak!

 

Sherlock Holmes Dedektiflik Atölyesi

16 Nisan 2023 Pazar günü saat 14:00'da gerçekleşecek olan Sherlock Holmes Dedektiflik Atölyesi etkinliğimizde; 7-14 yaş aralığındaki öğrencilerimiz, müzemizde yer alan ipuçlarını takip ederek ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmiş olan satranç takımlarımızda yer alan figürlerden bilgiler alarak müzemizdeki gizemli olayı aydınlatmaya çalışacaklar!

 

Şah-Mat Bilgi Yarışması

18 Nisan 2023 Salı günü saat 14:00'da gerçekleşecek olan Şah-Mat Bilgi Yarışması etkinliğimizde; 7-14 yaş aralığındaki öğrencilerimiz, rehber eşliğinde müzeyi gezerken hem satranç hem de satranç müzesinin tarihi ile ilgili bilgiler edinecekler. Ardından gerçekleştirilecek olan bilgi yarışmasında da öğrenmelerini pekiştirerek satranç ile ilgili bilgilerini tazeleyecekler ♟

 

Satranç Serüveni İle Dünya Turu

19 Nisan 2023 Çarşamba günü saat 14:00'da gerçekleşecek olan Satranç Serüveni İle Dünya Turu etkinliğimizde; 7-14 yaş aralığındaki öğrencilerimiz ile birlikte rehberli müze turu yapacağız. Müze turu esnasında müze koleksiyonumuzdan yola çıkarak, satrancın ilk ortaya çıktığı günden başlayarak günümüze kadar geçen sürede satrancın serüvenine odaklanacağız. ''Satranç ilk olarak hangi ülkede ortaya çıkmış? Zaman içerisinde yayılımı nasıl olmuş? Kültür ve medeniyetler satrancı nasıl benimseyerek kendilerine göre uyarlamışlar?'' gibi soruları hem cevaplayacak hem de tematik takımlarımız üzerinden bizzat göreceğiz. Etkinliğin sonunda tüm bunları özetleyen bir bilgi formu doldurma etkinliği ile öğrenmelerimizi pelkiştireceğiz.

 

Etkinliklerimiz hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için bizimle aşağıdaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz.

Kontenjanlar sınırlıdır. Kayıt gereklidir.

 

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:

0(312) 312 13 04 - 05

Whatsapp: 0530 237 99 32