Satrançta kahramanlar yoktur.
Cory Evans

ETKİNLİKLER

 • 27.11.2021 FAGOT KONSERİ

  Hacettepe üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın kıymetli hocalarından Sayın Öğr. Gör. Gülnur Kurt'un öğrencileri;  Beyza Tur,  Buket Tunç, Aleyna Açıkel ve Emirhan Kurt, müzemizde renkli bir programla sahne alacaklar. 

  ‘Evrenin büyülü sesi’ olarak adlandırılan Fagot enstrümanı bu konserde quartet ve trio eserlerle  yer alacak. Konseri verecek olan genç ve yetenekli müzisyenler,  klasik dönemden günümüze kadar çeşitli tangolar, Türk ezgileri, jazz ve sevilen orkestra eserlerinin fagot uyarlamaları ile seyircilerimize bir müzik şöleni sunacaklar. Bu keyifli konserdeki yerinizi şimdiden ayırtmak için biletler Biletix veya müze gişesinde…

   

 • Moğollar

  Uygarlık tarihi atölyemizde bu hafta cengâver savaşçılar olan “Moğollar”ı inceliyoruz. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede, dünya tarihini şekillendiren bu ünlü uygarlığın Avrupa’ya uzanan serüvenini dinleyecek, yurtların nasıl yapıldığını görecek ve hep birlikte Moğol başlığı yapacağız...

   

   

 • Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde Azerbaycan Ezgileri…

   

  “Azerbaycan'dan Ezgiler” adlı bu konserimizde çok kıymetli sanatçılar, kendi ülkelerinin ezgilerini ve bestecilerinin eserlerini seslendirmek üzere müzemizde bir araya geliyor. Tar sanatçısı Abdullah Kurbani ve Soprano Arzu Kurbani’ye piyanoda Naile Ahmedova’nın eşlik edeceği bu eşsiz konserde, Azerbaycan bestecilerinden, K. Karayev, V. Mustafazade ve T. Guliyev’in eserlerinden seçmeler dinleyeceğiz.

 • Masailer

  Uygarlık tarihi atölyemizin bu haftaki konuğu “Masailer”. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede, Afrika’nın en büyük kabilelerinden olan Masailerle tanışacak, kıyafetlerinde ve takılarında kullandıkları renklerin anlamını öğrenecek, sıra dışı danslarını görecek ve hep birlikte renkli Masai kalkanları yapacağız.

  Gökyay Satranç Müzesi’nde yüz yüze yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”...

 • Gökyay Satranç Müzesi, yeni dönem satranç eğitimleri 16-17 Ekim tarihlerinde 2. ve 4. kademe antrenörler eşliğinde başlıyor!

  Çocuklar ve yetişkinler için, başlangıç - orta ve ileri düzey olarak ayrı gruplarda verilecek eğitimlerimiz, Cumartesi- Pazar günleri 10:00 -11:30 ve 11:30- 13:00 saatlerinde iki ayrı grup dersi olarak gerçekleştirilecektir.

  Eğitim ücretleri hakkında bilgi almak ve ön kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Gökyay Satranç Müzesi’nde, satrancın sanat tarihindeki yerini ve dönemler içerisindeki serüvenini öğrenmeye hazır mısınız?

  Resim sanatındaki satranç tasvirlerinin inceleneceği bu etkinlikte, Mısır medeniyetinden Avrupa Rönesansına, oryantalizmden çağdaş sanata kadar sanat tarihinin çeşitli dönemlerini satranç imgesi üzerinden keşfedeceksiniz.

  Katılımın ÜCRETSİZ olduğu bu müthiş etkinlikte Tasvir Sanatları’ndan Sanat Tarihçi Habibe Çalışkan konuşmacı olarak bizlerle birlikte olacak.

   

  Konuşmacı: Habibe Çalışkan (@tasvirsanatlari)

  9 Ekim 2021 Cumartesi Saat 14:00

  Ücretsiz

 • Antik Yunan

  En sevilen çocuk atölyelerimiz arasında yer alan “Uygarlık Tarihi” atölyelerimiz yeniden başlıyor! Bu kez yüz yüze olarak gerçekleştireceğimiz atölyelerimiz, pandemi kurallarına uygun olarak, aralıklı oturma düzeninde, Gökyay Satranç Müzesi’nde yapılacak.

  Eski uygarlıkların gizemli dünyalarında keşfe çıkacağımız bu eğlenceli atölyelere, “Antik Yunan”la devam ediyoruz. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede, insanlık tarihinin en ünlü baykuşuyla tanışacak, ünlü düşünürleri tanıyacak, etkileyici mimari yapıları inceleyecek ve Antik Yunan vazo desenleri tasarlayacağız. Bu harika atölye için kayıt yaptırmayı unutmayın!

  Müzede, yüz yüze yapılacak olan bu harika atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Sınırlı sayıda yer bulunan atölye çalışmasına, 7-10 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

  2 Ekim 2021 Cumartesi saat 13:30 – 15:00 arasında gerçekleştirilecek bu yüz yüze atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad, yaş ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde kültür-sanat buluşmaları yeniden başlıyor!

   

  Pandemiyle birlikte yüz yüze konserlerimize üzülerek ara vermiş, müziğin iyileştirici gücünden faydalanmak için değerli sanatçıların gönüllü katkılarıyla ücretsiz, online konserler düzenlemiştik.

   

  Şimdi uzun bir aranın ardından, yeniden yüz yüze konserlerimize başlayacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 25 Eylül Cumartesi günü, Müzenin sıcacık atmosferinde gerçekleşecek olan, İtalyan Sanat Şarkıları konserine tüm müzikseverleri bekliyoruz.

 • Pandeminin zorlu şartlarında müziğin iyileştirici gücüyle moral bulmak için başlattığımız, müze dostu değerli sanatçılarımızın da gönüllü destekleriyle sürdürdüğümüz online konserlerimize yaz sezonu boyunca ara veriyoruz. Yeni sezonda yepyeni konserlerle ve sağlıkla bir arada olmayı dileyerek bu süreçte bizleri destekleyen birbirinden kıymetli sanatçılarımıza ve siz değerli dinleyicilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

   

  Instagram @gokyaychessmuseum  hesabından canlı olarak, ücretsiz yayınlayacağımız konserlerimizin sonuncusunu 3 Temmuz Cumartesi akşamı saat 18:00’de gerçekleştiriyoruz. Tenor Tayfun Ünver’e piyanoda Cihan Ceylan’ın eşlik edeceği harika konserimizde, Alessandro Scarlatti, Giuseppe Giordani, Vincenzo Bellini, Giacomo Puccini, Eduardo di Capua, Nino Rota gibi geçmişten günümüze İtalyan bestecilerden oluşan zengin bir repertuvar sizleri bekliyor.

    

  Tenor: Tayfun Ünver

  Piyano: Cihan Ceylan

   

  3 Temmuz 2021 Cumartesi

  Saat 18:00

   

  Ücretsiz:
  Detaylı bilgi için: 0(312) 312 13 04 - 05

 • Gökyay Vakfı Spor Kulübü tarafından düzenlenen ÜCRETSİZ yaz kampımız başlıyor!

  Kulübümüzün 4. kademe satranç eğitmeni Sabri Koçak eşliğinde yürütülecek bu harika hazırlık kampında, hem bilgilerimizi tazeleyecek hem de yepyeni bilgiler öğrenerek kendimizi yeni dönem için geliştireceğiz.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan kampımıza başlangıç ve orta seviyedeki her yaştan çocuk katılabilir.

  Hafta içi her gün, 13:00-15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek eğitimlere kayıt yaptırmak ve bilgi almak için 0 (312) 312 13 04-05 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

 • Çin

   

  “Uygarlık Tarihi” atölyemizin bu haftaki bölümünde Çin’in mistik tarihinde yolculuğa çıkıyoruz. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede, efsanevi ejderhaları dinleyecek, gizemli Yasak Şehir’in sırlarını öğrenecek, havai fişeklerin mucitleriyle tanışacak ve hep birlikte boyamalar yapacağız.

   

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Sınırlı sayıda yer bulunan atölye çalışmasına, 7-10 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

  26 Haziran 2021 Cumartesi günü, saat 12:00–13:00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad-soyad, yaş ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Hindistan

   

  “Uygarlık Tarihi” atölyemizde bu hafta köklü bir geçmişi olan Hindistan’ı inceliyoruz. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede Hindistan’ın renkli dünyasında bir yolculuğa çıkacak, büyüleyici kültürünü öğrenecek ve hep birlikte Şah Cihan’ın yaptırdığı dillere destan Tac Mahal’i boyayacağız.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Sınırlı sayıda yer bulunan atölye çalışmasına, 7-10 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

  12 Haziran 2021 Cumartesi saat 12:00 – 13:00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Roma

   

  “Uygarlık Tarihi” atölyemizin bu haftaki bölümünde dünya tarihinde çok önemli bir yeri olan Roma medeniyetini inceliyoruz. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede Roma mimarisinin büyüleyici örneklerini görecek, mitolojilerini dinleyecek ve hep birlikte ünlü Kolezyum’unu boyayacağız.


  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Sınırlı sayıda yer bulunan atölye çalışmasına, 7-10 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

  29 Mayıs 2021 Cumartesi saat 12:00 – 13:00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Japonya


  “Uygarlık Tarihi” atölyemizin bu haftaki bölümünde feodal dönem Japonya’sını inceliyoruz. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede, tarihi Japon evlerini görecek, samurayların efsanevi hikayelerini dinleyecek ve hep birlikte ünlü Osaka Kalesi’ni boyayacağız.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Sınırlı sayıda yer bulunan atölye çalışmasına, 7-10 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

  8 Mayıs 2021 Cumartesi saat 12:00 – 13:00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • 23 Nisan’a özel hazırladığımız bu konserimizde ilk, orta ve lise öğreniminde kulaklarımıza yerleşen yerli ve yabancı melodiler sizleri bekliyor.


  23 Nisan Cuma günü saat 12:00'de Gökyay Satranç Müzesi’nden canlı olarak yayınlanacak bu güzel konseri instagram hesabımız 
  @gokyaychessmuseum'den takip edebilirsiniz.

  Soprano: Birten Gökyay
  Piyano: Ayşe Ediz

  Sanat Danışmanı: Prof. Yeşim Alkaya Yener

  Tarih: 23 Nisan 2021 Cuma
  Saat: 12:00
  Instagram: @gokyaychessmuseum
  Ücretsiz!

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04 – 05

 • Vikingler

   

  “Uygarlık Tarihi” atölyemizin bu haftaki bölümünde usta denizciler olan Vikingleri inceliyoruz. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede, Avrupa tarihini değiştiren bu maceraperest toplum hakkında bilgi sahibi olacak ve hep birlikte Viking gemisi boyayacağız.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Sınırlı sayıda yer bulunanan atölye çalışmasına, 7-10 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

  17 Nisan 2021 Cumartesi saat 12:00 – 13:00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

   
 • Çocuklar, resim yarışmamız başlıyor!

   

  “Hayalimdeki Satranç” resim yarışmasının ikincisini bu kez Çankaya Rotary Kulübü işbirliğiyle düzenliyoruz.

   

  Sizin hayalinizdeki satranç takımını merak ediyoruz. 

  İmzanız olan bir satranç takımı yapılsa, bu takımda neler olurdu?

  Hangi renklerden oluşurdu? 

  Hayvanlar mı, oyuncaklar mı? Yoksa geometrik şekiller mi? Hayalinizdeki takımda başka neler neler olurdu?

   

  Tüm Türkiye’den 7-12 yaş arasındaki çocuklar, kendi hayal ettiğiniz satranç takımını ister çizin, ister boyayın.

   

  Yarışmaya katılmak çok kolay!

   

  1- A3 boyutunda (29,7 x 42 cm ölçülerinde) yapacağın resmi, en geç 20 Nisan Salı günü Müzeye ulaşacak şekilde, ailenden bir büyüğünün yardımı ile posta ya da kargo ile "Gökyay Satranç Müzesi Basamaklı Sok No:3 Altındağ/Ankara" adresine gönder.

   

  2- Göndereceğin resmin arkasına adını, yaşını, yaşadığın şehri ve annenin ya da babanın adını ve telefon numarasını eklemeyi unutma.

   

  3- Instagram'da @gokyaychessmuseum hesabını izle.

   

  4- Bu iletiyi beğenerek, yarışmaya katılabilecek arkadaşlarını yoruma etiketle...

   

   Ödüller:

  Birinciye tablet, ikinciye Ankara Satranç Takımı, üçüncüye ahşap satranç takımı hediye edilecektir. Ayrıca mansiyon ödülü kazanan üç kişiye de özel rulo satranç takımı verilecektir.

   

   Sonuçların açıklanması:

  Yarışmamızın kazananları; Çankaya Rotary Kulübü, Gökyay Vakfı Yönetim Kurulu ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından belirlenen bir jüri tarafından seçilecek olup, sonuçlar 23 Nisan 2021 tarihinde sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

   

  Haydi, kendi satranç takımınızı hayal edip, kağıdı ve boyaları alıp resmetmeye başlayın!

   

  Heyecanla bize yollayacağınız resimleri bekliyoruz.

   

  Yarışmaya katılan tüm eserler 10 gün boyunca Gökyay Satranç Müzesi’nde sergilenecektir.

   

  Detaylı bilgi için 0 (312) 312 13 04-05 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

   

   

  • Gökyay Satranç Vakfı, yarışma kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Mayalar

  “Uygarlık Tarihi” atölyemizin bu haftaki bölümünde Maya medeniyetini inceliyoruz. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede, bu gizemli medeniyet hakkında bilgi sahibi olacak ve hep birlikte Maya maskesi boyayacağız. Bu harika atölye için kayıt yaptırmayı unutmayın.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Sınırlı sayıda yer bulunanan atölye çalışmasına, 7-10 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

  20 Mart 2021 Cumartesi saat 12:00-13.00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Özel Konseri

  Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığımız bu konserimizde Mozart’tan Satie’ye uzanan keyifli bir repertuvar sizleri bekliyor. Gökyay Satranç Müzesi’nden canlı olarak yayınlanacak bu güzel konser için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

   

  Soprano: Damla Kışlalı

  Soprano: Melis Balcı Bilge
  Piyano: Tuğçe Dağlı

  Sanat Danışmanı: Prof. Yeşim Alkaya Yener

  Tarih: 13 Mart 2021 Cumartesi
  Saat: 18:00
  Instagram: @gokyaychessmuseum
  Ücretsiz!

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04 – 05

 • Mısır

  Yepyeni bir seriye başlıyoruz. Uygarlık tarihinde büyülü bir yolculuğa çıkacağımız bu seride, eğlenceli animasyonlar, fotoğraflar, hikayeler ve tematik satranç takımları eşliğinde uygarlık tarihini öğrenecek; hep birlikte resimler, maskeler, kolyeler ve başlıklar yapacağız.

  “Uygarlık Tarihi” atölyemizin ilk konuğu Mısır medeniyeti. Müzemizin sanat tarihçisi tarafından yürütülecek atölyede, dünya tarihinde önemli bir yeri olan bu etkileyici medeniyet hakkında bilgi sahibi olacak ve hep birlikte firavun başlığı yapacağız. Bu harika atölye için kayıt yaptırmayı unutmayın.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Halime Güneş eğitmenliğinde yapılacak atölye çalışmasına, 8-14 yaş arasındaki çocuklar katılabilir. Atölyede sınırlı sayıda yer bulunuyor.

  27 Şubat 2021 Cumartesi saat 12:00-13.00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Sevgililer Günü Özel Konseri

   

  En güzel aşk şarkılarının seslendirileceği bu harika konser, Gökyay Satranç Müzesi’nin Instagram hesabından canlı olarak yayınlanacak. Sevgililer gününe özel hazırlanan konserde ünlü bestecilerin sevilen eserleri seslendirilecek.

  Tenor: Fatih Kayhan

  Piyano: Doruk Görkem Tokur

  Sanat Danışmanı: Yeşim Alkaya Yener

  Tarih: 12 Şubat 2021 Cuma
  Saat: 18:00
  Ücretsiz!

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04 – 05<

 • “Dekoratif Taş Boyama” atölyemizin bu ayki teması “kış”. Çocukların kardan adam, çam ağaçları ve kar taneleriyle süsleyeceği dekoratif taşlar, kış aylarının en sevilen dekorasyonu olacak.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  Tunay Taşkınsu eğitmenliğinde yapılacak atölye çalışmasına, 8-14 yaş arasındaki çocuklar katılabilir. Atölyede sınırlı sayıda yer bulunuyor.

  16 Ocak 2021 Cumartesi saat 12:00-13.00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  *Ankara’da bulunan katılımcılarımız taş boyama için kullanılacak taşları müzeden ücretsiz olarak temin edebilir.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

  #Instagram@tuntunarts

 • Bilinen en eski animasyon tekniklerinden biri olan yani animasyonlu çember (fenakistoskop), aslında bir göz yanılmasıdır. Malzeme dönüştürmeyi, odaklanmayı, ince motor becerilerini ve süreç planlamayı geliştiren bu yaratıcı ve keyifli atölyede, hep birlikte çizgi film yapım sürecini, hareketi ve animasyonun temelini öğrenerek kendi çizgi filmimizi yapacağız.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.


  Şenay Aydın eğitmenliğinde yapılacak atölye çalışmasına, 9-13 yaş arasındaki çocuklar katılabilir. Atölyede sınırlı sayıda yer bulunuyor.

  9 Ocak 2021 Cumartesi saat 13:00-14:00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.


  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

  @_senaydin__

 • Yeni yılın ilk konserinde romantik ve empreyonist dönem renklerinin yer aldığı harika eserler sizleri bekliyor. Gökyay Satranç Müzesi’nden canlı olarak yayınlanacak bu keyifli konser için Instagram hesabımızı takipte kalın.

  Soprano: Funda Yazıksız

  Piyano: Ayça Yılmaz

  Sanat Danışmanı: Yeşim Alkaya Yener

  Tarih: 8 Ocak 2021 Cuma
  Saat: 18:00
  Ücretsiz!

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04 – 05

 • Yılbaşı hazırlıklarımız devam ediyor…

  Bu kez kağıttan Noel Baba ve çam ağacı yapıyoruz. Çocuklar bu süslerle ister odalarını, isterlerse yılbaşı ağaçlarını süsleyerek keyifli vakit geçirecekler.

   

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.


  Şebnem Toptaş eğitmenliğinde yapılacak atölye çalışmasına, 8-14 yaş arasındaki çocuklar katılabilir. Atölyede sınırlı sayıda yer bulunuyor.

  19 Aralık Cumartesi saat 13:00-14.00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.


  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Heyecanla beklediğimiz yeni yıl için hazırlıklara başlıyoruz. “Dekoratif Taş Boyama” atölyemizin ikincisini “yeni yıl” temasıyla yapıyoruz. Çocukların birbirinden güzel yeni yıl motifleriyle süsleyeceği dekoratif taşlar, yılbaşının en güzel hediyeleri olacak.

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.
  Tunay Taşkınsu eğitmenliğinde yapılacak atölye çalışmasına, 8-14 yaş arasındaki çocuklar katılabilir. Atölyede sınırlı sayıda yer bulunuyor.

  5 Aralık Cumartesi saat 11.30-13.00 arasında gerçekleştirilecek online atölyeye katılım için info@gokyaysatrancvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  *Ankara’da bulunan katılımcılarımız taş boyama için kullanılacak taşları müzeden ücretsiz olarak temin edebilir.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

  @tuntunarts

 • Klasik Batı Müziğinin, özgün melodilerle harmanlanacağı konserimizde eşsiz anlar sizleri bekliyor.

   

  24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Başöğretmen Atatürk’ü de anacağımız bu harika konser, Gökyay Satranç Müzesi’nin Instagram hesabından canlı olarak yayınlanıyor.

 • Animasyonun temellerine değineceğimiz Animasyonlu Defter Atölyesi, çocuklarda yaratıcılığı ve görsel algıyı geliştiren eğlenceli bir atölye. Her çocuğun kendi yapacağı mini bir animasyonlu deftere sahip olacağı atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  8-14 yaş arasındaki çocukların katılabileceği atölye için sınırlı sayıda yer bulunuyor. Atölyeye katılım için info@gokyaysatranvakfi.org.tr adresine ad, soyadı ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

   

  https://www.instagram.com/_senaydin__/

 • Sonbaharın ve dezenfektanların etkisiyle kuruyan ellerimiz için doğal el kremi yapıyoruz.

   

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan “Doğal El Kremi Atölyesi” yetişkinler için ÜCRETSİZ olarak düzenleniyor.

  Sınırlı sayıda yer bulunan atölyeye katılım için info@gokyaysatranvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

   

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

  @elzemdogal

 • 10 Kasım Atatürk'ü Anma Konserine davetlisiniz!

  Türküler ve özgün müzikler eşliğinde hep birlikte Atatürk’ü anacağımız bu özel konserimiz, Gökyay Satranç Müzesi’nden canlı olarak, Instagram’da yayınlanacak.

 • Gökyay Satranç Müzesi Online Konserleri Başlıyor

   
  Pandemi nedeniyle müzikseverlerimizi birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı keyif dolu konserlerimizde ağırlayamasak da, konser geleneğimizi sürdürmek ve dinleyicilerimizle online olarak buluşmak istedik. Bu nedenle müze dostu değerli sanatçılarımızın da desteğiyle sizler için birbirinden güzel online konserler hazırladık.

  Instagram @gokyaychessmuseum hesabından canlı olarak, ücretsiz yayınlayacağımız konserlerimizin ilkini Cumhuriyet Bayramına Özel 5 Kasım Perşembe akşamı düzenliyoruz.

  Sonbaharı, nostaljik melodiler ve hikayeler eşliğinde caz şarkılarında buluşturan Şenay Ocak Jazz Duo, keyif dolu bir dinleti için Gökyay Satranç Müzesi’nden canlı yayında olacak.

  Vokal: Şenay Ocak
  Piyano: Uğurcan Özeroğlu

  5 Kasım 2020 Perşembe
  Saat 18:30

  Ücretsiz
  Detaylı bilgi için: 0(312) 312 13 04 – 05

   

 • Online Çocuk Atölyelerimiz Başlıyor!

  Online toplantı uygulamaları üzerinden yapılacak olan “Dekoratif Taş Boyama” atölyemiz “Cadılar Bayramı” temasıyla yapılacak. Bu eğlenceli atölyeye katılım “ÜCRETSİZ”.

  8-14 yaş arasındaki çocukların katılabileceği atölye için sınırlı sayıda yer bulunuyor. Atölyeye katılım için info@gokyaysatranvakfi.org.tr adresine ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir e-posta göndermeniz yeterli.

  *Ankara’da bulunan katılımcılarımız taş boyama için kullanılacak taşları müzeden ücretsiz olarak temin edebilir.

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

  @tuntunarts

 • Soprano: Deniz Özsökmenler

  Tenor: İlker Yiğit Gül

  Piyano: Robert Seidel

   

   

  Deniz Özsökmenler ve İlker Yiğit Gül, Robert Seidel eşliğinde Fransız müziği ünlü bestecilerinin eşsiz ezgilerini sizinlerle buluşturuyor. Romantik dönemden başlayıp çağdaş döneme doğru uzanan bu renkli yolculuk, 29 Şubat akşamı Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde…

   

  29 Şubat 2020 Cumartesi - Saat 18:00

   

  Salon Kapasitesi: 65 kişi

  Ücret: 50 TL

  Rezervasyon: 0 (312) 312 13 04 - 05

  https://www.biletix.com/etkinlik/ZZE06/ANKARA/tr

 • Çocukların yaratıcılığının gelişmesi için eğlenceli ve bir o kadar da renkli bir atölye sizleri bekliyor. Dijital ve geleneksel animasyon eğitimleri veren Şenay Aydın eğitmenliğinde, çocuklar tarafından oluşturulan bir hikaye, çizimler, nesneler ve oyuncaklar eşliğinde, tek tek hazırlanan sahnelerin dijital olarak kaydedilmesiyle özgün bir animasyon haline geliyor.

   

  22 Şubat Cumartesi

  Saat 13:00-15:30

   

  Katılım 10 kişi ile sınırlıdır.

  Yaş aralığı: 8-14

  Tek kişi katılım ücreti:  60 TL

  Not: Atölye katılımcıları için müze girişleri ücretsizdir.

 • Karikatürist Fatih Güzel ile “Sokaktaki Dostlarımız” başlığında eğlenceli bir karikatür atölyesi sizi bekliyor. Sokak hayvanlarının çizgiler ile vereceği mesajlarla hem onların ihtiyaçlarına vurgu yapıp hem de çevremizdekileri daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

   

  15 Şubat Cumartesi

  Saat 14:00-15:00

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

  Yaş: 14+

  Tek kişi katılım ücreti:  60 TL

  Not: Atölye katılımcıları için müze girişleri ücretsizdir.

 • Flüt: Mihriban Aviral 

  Piyano: Prof. Yeşim Alkaya Yener

   

  Türkiye’nin önemli sanat elçilerinden iki değerli müzisyen, caz ve klasik müzik flüt virtüözü Mihriban Aviral ile yine yurt içi ve dışında başarılı konserlere imza atan değerli piyanist Prof. Yeşim Alkaya Yener, Sevgililer Günü için özel olarak hazırlanmış birbirinden güzel müziklerden oluşan seçkin bir program sunuyorlar.

  Müze konseleri serisinde yer alacak sevgililer günü için hazırlanmış bu özel konser, Gökyay Vakfı Satranç Müzesinde, 15 Şubat'ta dinleyicilerle buluşuyor.

  İçinizi ısıtacak sıcacık romantik melodilerden oluşan bu güzel konseri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

   

  15 Şubat 2020 Cumartesi – Saat 18:00

   

  Salon Kapasitesi: 65 kişi

  Ücret: 50 TL

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04 – 05

  https://www.biletix.com/etkinlik/ZZE03/ANKARA/tr

 • Neşeli Masalcı ile çocuklar masallar aleminde keyifli bir yolculuğa çıkıyorlar. Hareketli resimler eşliğinde gerçekleştirilecek atölyede “Uğurböceği Sevecen ile Salyangoz Tomurcuk”un anaokulu maceralarını dinleyeceğiz. Masal bitiminde ise doğal malzemelerle kış resmi ve kış buketleri yapılacak.

   

  8 Şubat Cumartesi

  Saat 14:00-15:30

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

  Yaş aralığı: 5-8

  Tek kişi katılım ücreti:  40 TL

  Not: Atölyeye katılan çocuklar için müze girişleri ücretsizdir.

 • Ahşap lamba atölyesinde hem çocukların ince motor becerileri gelişiyor hem de elektrik devrelerinin nasıl bağlanacağını öğreniyorlar. Çocuklar atölye bitiminde kendi yaptıkları masa lambalarını evlerine götürüp ders çalışırken kendi yaptıkları lambayı kullanabilecekler.

   

  31 Ocak Cuma

  Saat 14:00-15:30

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

  Yaş aralığı: 7-11

  Tek kişi katılım ücreti:  55 TL

  Not: Atölyeye katılan çocuklar için müze girişleri ücretsizdir.

 • Atölye eğitmenimiz tarafından temin edilen bez çantalar, boyalar ve tahta kalıplarla sevdiklerinize ve kendinize rengarenk motiflerle bezeli ürünler yapabilirsiniz. Atölyeden temin edeceğiniz ya da yanınızda getireceğiniz tişört, şal, fular, etek vb. eşyalarınızı boyayabilirsiniz. Katya Kezban Karanfil tarafından gerçekleştirilecek olan Tahta Baskı Atölyesi’ne katılmak için bizi aşağıdaki iletişim numaradan arayabilirsiniz.

   

  30 Ocak Perşembe

  Saat 14:00 – 16:00

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

  Tek kişi katılım ücreti: 80 TL

  Anne-çocuk / baba-çocuk katılım ücreti: 110 TL

  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (312) 312 13 04-05

  Not: Atölye katılımcıları için müze girişleri ücretsizdir.

 • Vokal: Şenay Ocak

  Trompet: Wonju Lee

  Piyano: Seymur Aliyev

   

  Kültürlerin özgün caz üslupları içinde buluşacağı üç caz müzisyeni bir araya geliyor. Amerikan Caz Standartlarının en seçkin örneklerinin çalınacağı konserde, eserlerin ait olduğu müzikalin hikayesi ve tarihçesi ile nostalji ve keyif dolu sıcacık dakikalar sizleri bekliyor.

   

  Salon Kapasitesi:65 kişi

  Ücret: 50 TL

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04 - 05

  Fiyat Kategorileri: Tek kategori 50,00 TL

  Mekan İsmi: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • Eğlenceli uygulamalarla, yaratıcı yazmayı öğreniyoruz.

  Kurgu, betimleme, karakter yaratma, zaman ve mekân oluşturma, diyalog yazımı, çarpıcı son yazım ile ilgili çalışmalar yaparak yaratıcı yazarlığın dünyasına bir adım atıyoruz.

  Bu atölyede her birimiz kendi ormanımızı keşfedip, yeni maceralara atılacağız.

   

  25 Ocak Cumartesi

  Saat 13:00-15:00

   

  Yaş aralığı: 9-12

  Tek kişi katılım ücreti: 55 TL

 • Çocukların ince motor becerilerinin gelişmesi için ahşap oyuncak atölyesi düzenliyoruz. Bu atölyede çocuklar hem güvenlik sertifikalı aletleri kullanarak kendi oyuncaklarını üretmenin tadına varacaklar hem de grup oyunlarında liderlik becerilerini geliştirecekler.

   

  23 Ocak Perşembe

  Saat 14:00-16:00

  Yaş aralığı: 7-11

  Tek kişi katılım ücreti:  55 TL

 • Atölye eğitmenimiz tarafından temin edilen bez çantalar, boyalar ve tahta kalıplarla sevdiklerinize ve kendinize rengarenk motiflerle bezeli ürünler yapabilirsiniz. Atölyeden temin edeceğiniz ya da yanınızda getireceğiniz tişört, şal, fular, etek vb. eşyalarınızı boyayabilirsiniz. Katya Kezban Karanfil tarafından gerçekleştirilecek olan Tahta Baskı Atölyesi’ne katılmak için bizi aşağıdaki iletişim numaradan arayabilirsiniz.

   

  18 Ocak Cumartesi

  Saat 13:00 – 15:00

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

  Tek kişi katılım ücreti: 80 TL

  Anne-çocuk / baba-çocuk katılım ücreti: 110 TL

   

  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Çocuklarımıza el yıkama alışkanlığı kazandırmak ve sevdirmek için oyuncaklı sabunlar yapıyoruz. Atölye eğitmeni Zehra Karabulut tarafından verilecek olan eğitimde çocuklar bir yandan sabun yapmayı öğrenirken bir yandan da eğleniyor.

   

  Not: Sabun hammaddeleri eğitmenimiz tarafından temin edilecektir. Çocuklarınızın sevdiği küçük bir oyuncağı ya da silikon kalıbı yanınızda getirebilirsiniz.

   

  11 Ocak Cumartesi

  Saat 14:00 – 15:00

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

  Tek kişi katılım ücreti: 45 TL

  Anne-çocuk / baba-çocuk katılım ücreti: 75 TL

   

  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Atölye eğitmenimiz tarafından temin edilen bez çantalar, boyalar ve tahta kalıplarla sevdiklerinize ve kendinize yılbaşı temalı rengarenk motiflerle bezeli ürünler yapabilirsiniz. Yanınızda getireceğiniz tişört, şal, fular, etek vb. eşyalarınızı da boyayabilirsiniz. Katya Karanfil tarafından gerçekleştirilecek olan Tahta Baskı Atölyesi’ne katılmak için bizi aşağıdaki iletişim numaradan arayabilirsiniz.

   

  21 Aralık Cumartesi

  Saat: 13:00 – 15:00

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

  Tek kişi katılım ücreti: 70 TL

  Anne-çocuk / baba-çocuk katılım ücreti: 100 TL

   

  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (312) 312 13 04-05

 • 21 Aralık Cumartesi günü harika bir konser için Gökyay Satranç Vakfı’nda buluşuyoruz.

   

  Ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen, 2017'de Azerbaycan Cumhuriyeti "Gençlik Ödülü" ile onurlandırılan başarılı Azeri piyanist Murad Abasov, “Moskova’dan Paris’e Romantik Dönem Piyano Resitali” ile 21 Aralık’ta Gökyay Satranç Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

   

  Bu özel konser için zengin bir repertuar hazırlayan Abasov, Frédéric Chopin, Franz Liszt ve Alexander Scriabin gibi çok değerli bestecilerin eserlerini seslendirecek.

   

  21 Aralık Cumartesi günü saat 18:00’de gerçekleşecek olan konser için biletleri Biletix veya müze gişesinden satın alabilirsiniz.

   

   

  Bilet satın almak için >> https://www.biletix.com/etkinlik/YZE45/ANKARA/tr

  Bilet ücreti: 50 TL

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04 - 05

 • Zeytinyağından, kuru çiçekler ve baharatlarla harmanlanmış mis kokulu sabunlar yapıyoruz. Atölye eğitmeni Zehra Karabulut tarafından verilecek eğitimde sabun yapmanın inceliklerini öğreniyor, doğal malzemeleri tanıyoruz.

  Sabun hammaddeleri eğitmenimiz tarafından temin eildecektir. Sabun karışımını kendisi yapmak isteyen katılımcıların bir karıştırma kabı ve el blender’ı getirmesi tavsiye edilir.

  14 Aralık Cumartesi

  Saat: 14:30

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

  Tek kişi katılım ücreti: 55 TL

  Anne-çocuk / baba-çocuk katılım ücreti: 80 TL

   

  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Müzikler eşliğinde, yeni yıl ruhunu Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde beraber yaşamaya davetlisiniz.

   

  ANKARA A CAPELLA / Winter Holiday Concert

  A Festival in Song of Christmas and New Year Music

  İngiliz, Amerikan ve Vatikan Büyükelçi eşlerinin profesyonel müzisyenler ile 2004 yılında kurduğu ANKARA A CAPELLA topluluğunun, her yıl geleneksel olarak verdikleri Noel öncesi konserleri bu kez Gökyay Satranç Müzesi’nde...

  Zengin bir repertuarın seslendirileceği konserde Şef Vern Gildhouse’a ve solistlere başarılı piyanist Kaan Yüksel eşlik edecek.

  Tarih: 6 Aralık Cuma

  Saat: 18.30

  Bilet satın almak için >>https://www.biletix.com/etkinlik/YZE44/TURKIYE/tr

 • 30 Kasım Cumartesi günü, piyano sanatçısı Sibel Sarıcan Gündüz ve viyolonsel sanatçısı Şerif Can Ünver'in bir araya gelerek oluşturdukları Duo Dolce, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde! 

   

  Duo Dolce viyolonsel ve piyano repertuarının karakteristik eserleri sayılan, Debussy'nin ve Brahms'ın 1 numaralı sonatını seslendirecek.

   

  Ankaralı sanatseverleri müzemizin büyülü atmosferinde gerçekleştirilecek bu güzel konsere bekliyoruz.

   

  Bilet satın almak için >> https://www.biletix.com/etkinlik/YZE43/ANKARA/tr

 • Narınç Ataman – İlişki Sistemleri Koçu, MCC

           (İnteraktif Uygulama)

   

  İlişkilerde rollerimiz nelerdir?

  Rol değişikliği ihtiyacı nasıl karşılanır?

  İlişkilerde restorasyon nasıl mümkün olur?

  Sizin için anlam taşıyan ilişkiler nasıl yeniden yazılır?

  Tatmin olmadığınız herhangi bir ilişkinizi hatırınızda tutarak, 23 Kasım'da onu yeniden yazmaya davetlisiniz.

   

  23 Kasım Cumartesi 14:00-18:00

   

  Son başvuru 22 Kasım 2019 Cuma

 • Ankara Vokal Korosu, 9 Kasım Cumartesi Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde sizlerle birlikte...

  2007 yılında şef Tayfun Ünver yönetiminde çalışmalarına başlayan Ankara Vokal, farklı dönem ve stillerdeki koro müziği repertuarından seçme eserleri icra ediyor. 9 Kasım 2019 Cumartesi akşamı Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde, yeniden dinleyici karşısına çıkacak topluluk, farklı bir konseptle koro müziğinin yanı sıra bireysel performanslar ve piyanist Cihan Ceylan'ın eşliğinde sahne alacak. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği eserlerin de programda yer alacağı konsere, tüm sanatseverleri bekliyoruz.

   

  Bilet satın almak için >> https://www.biletix.com/etkinlik/YZE42/ANKARA/tr

  Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0 (312) 312 13 04-05

  info@gokyaysatrancvakfi.org.tr

 • Sonbahara konserler yakışır!

   

   

  Gökyay Satranç Müzesi’nin eşsiz atmosferinde Kağan Korad-Tolga Salman eşliğinde gerçekleştirilecek “Gitar ve Bandoneon Resitali” için biletler satışa çıktı!

   

  Ekim ayı konserimiz sizi bekliyor!

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için: (0312) 312 13 04-05

   

   

  Saat: 18.00-19.00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • Hayatın Yakıcı Motivasyonu: Stres!

   

  Her gün hayatta karşılaştığımız stresler en büyük motivasyon kaynağı olabilir mi?

   

  Küçük yada büyük stresi yönetmenin bir yolu var mı?

   

  Öfkeyi dönüştürüp yakıt olarak kullanmak mümkün mü?

   

  Bu seminerde bu soruların cevabını gelin birlikte bulalım!

   

  Motivasyon ve Stres Yönetim Semineri


  Saadet Şen Öner - İlk Türk Kadın Motivasyon Konuşmacısı


  Saat 16:00-18:00
  Gökyay Satranç Müzesi

  Ücret:150TL
  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (312) 312 13 04-05

   
 • Kağıt Kıvırma Sanatı Atölyesi başlıyor!

   

  Hakan Diri ve Serpil Diri eğitmenliğinde gerçekleştirilecek Kağıt Kıvırma Sanatı Atölyesi’ne katılmak için bizi aşağıdaki iletişim numaralarından arayabilirsiniz.

   


  6 Ekim Pazar / 14:00-16:00

  “Miniminikler” Kağıt Kıvırma Sanatı Atölyesi


  13 Ekim Pazar / 14:00-16:00

  “Satranç Taşı” Kağıt Kıvırma Sanatı Atölyesi


  20 Ekim Pazar / 14:00-16:00

  “Minyon” Kağıt Kıvırma Sanatı Atölyesi


  27 Ekim Pazar / 14:00-16:00

  “Fincan ve Tabak” Kağıt Kıvırma Sanatı Atölyesi

   

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

   

  Yetişkin katılım ücreti: 70 TL


  Çocuk katılım ücreti: 50 TL


  Anne - Çocuk / Baba - Çocuk / Aile katılım ücreti: 90 TL

   

  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Dekoratif Taş Boyama Atölyesi başlıyor!

   

  Tünay Taşkınsu eğitmenliğinde gerçekleştirilecek Taş Boyama Atölyesi’ne katılmak için bizi aşağıdaki iletişim numaralarından arayabilirsiniz.

   

  “Yaza Veda” Taş Boyama Atölyesi
  5 Ekim Cumartesi / 14:00-16:00
  12 Ekim Cumartesi / 14:00-16:00

   

  “Sonbahar Kuşları” Taş Boyama Atölyesi
  19 Ekim Cumartesi / 14:00-16:00
  26 Ekim Cumartesi / 14:00-16:00

   

  Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

   

  Tek kişi katılım ücreti: 90 TL

   

  Anne - Çocuk / Baba - Çocuk / Aile katılım ücreti: 150 TL

   

  Detaylı bilgi ve kayıt için: 0 (312) 312 13 04-05

 • 28.09.2019 Gökyay Satranç Müzesi Sonbahar Konserleri Başlıyor

  Gökyay Satranç Müzesi’nin eşsiz atmosferinde gerçekleştirilecek olan “Yedi Dilde Aşk Şarkıları”, 28 Eylül Cumartesi günü Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Soprano Arzu Gök ve piyano sanatçısı Aylin Özuğur Yalınız’ın eşlik ettiği şan ve piyano resitalinde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.


  Bilet satın almak için; Biletix'ten veya biletleri müze gişesinden de alabilirsiniz.
  Rezervasyon gereklidir.
  İletişim: 0 (312) 312 13 04 – 05

 • Havacılık ve Uzay Penceresinden Teknolojinin Dünü Bugünü Yarını

   

  Detaylı bilgi için: 0 (312) 312 13 04-05

 • Altındağ Belediyesi işbirliği ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun katılımıyla  gerçekleştireceğimiz etkinlikte, ülkemizin 7 bölgesini temsil eden halk oyunları ekibinin satranç tahtası üzerinde Canlı Satranç Performansı ile  Ritim Grubu Dinleti ve gösterisini izleyebilirsiniz.

  Katılımlar ücretsizdir.

  Gökyay Vakfı Satranç Müzesi önünde yer alan meydanda buluşmak üzere...

 • Temmuz ayında başlayacak olan satranç kamplarımız 4 dönemden oluşan eğitimlerimiz:

   

  1. Dönem: 2-3-4 Temmuz  (13:00-17:00)

  2. Dönem: 9-10-11 Temmuz (13:00-17:00)

  3. Dönem: 16-17-18 Temmuz (13:00-17:00)

  4. Dönem: 23-24-25 Temmuz (13:00-17:00)

   

  Katılım durumunuzu  ve döneminizi 28 Haziran 2019 tarihine kadar bildirebilirsiniz.

   

  Detaylı bilgi için: (0312) 312 13 04

 • 29.06.2019 20. YÜZYIL FLÜT VE PİYANO ESERLERİNDEN SEÇMELER AÇIKLAMALI KONSER

  Trakya  Üniversitesi Devlet Konservatuvarından kıymetli öğretim üyeleri ve sanatçılarımız, Işıl Dağlar (Piyano) ve Burcu Coşkun ( Flüt ) ikilisi, 20. yüzyıl Flüt ve Piyano eserlerinden seçmeleri seslendirip, Nilgün İşcan ise, anlatımcı olarak eser bilgilerini sunacak.

   

   

  Tarih: 29.06.2019

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Saat: 18:00

   

  Rezervasyon ve detaylı bilgi için: (0312) 312 13 04 

 • 29.06.2019 FARKINDALIK ATÖLYESİ

  '' Kendi Hikayeni Yazmak için Küçük Bir Adım At! ''

  Hikayesini arayanlar, ''bugün'' başlamak için çok sebebimiz var...

  Farkındalık Atölyesi PCC Kemal Başaranoğlu ile 14:00 - 16:30  müze avlusunda!

  Sınırlı sayıda katılımcı alabileceğimiz için lütfen kayıt yaptırmayı unutmayın.

  Atölye çalışması toplumsal fayda amacı gütmektedir.Bu sebeple katılım için sadece müze bileti almak yeterli olacaktır.

   

  İletişim için : 0(312) 312 13 04 - 05

   

   

 • 19.05.2019 19 Mayıs Özel Şan Konseri

  Mert Özdemir ve Hande Uçar 19 Mayıs özel konserinde , Gazi Musataf Kemal Atatürk'ü anarken Türk şan bestecilerinin eserleri seslendirilecektir.

   

  Bu özel günde Gökyay Vakfı Satranç Müzes'inde  buluşmak üzere...

 • 19.05.2019 19 Mayıs Uçurtma Etkinliği

  Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü '' İstikbal göklerdedir'' diyerek anacağımız bu etkinlik, Martı Uçurtma Kulübü İşbirliği ile gerçekleştirilecektir.

   

  Katılım ücretsizdir.

 • BÜLENT YILMAZER ''Kanatlı Bir Gençlik Yaratmak''

   

  Saat: 18.00-19.00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • MASALDAN MANDALAYA 

   

  EĞİTMEN: ŞENCAN GÜLTUTAN

   

  SAAT: 13:30-15:30

   

  REZERVASYON: 0312 312 13 04 - 05 

 • 30.03.2019 BAHAR KONSERİ

  Baharın gelişine ''merhaba'' niteliğinde olan bu konserde Napoliten şarkılarının yanısıra, kulaklarımıza aşina olan  Azeri şarkıları ve kendi yörelerimizden türkülerle baharı müziğin ritmiye dileğiyle... 

   

  30 Mart 2019 Cumartesi 

  Saat 18:00

   

  Detaylı Bilgi için: 0(312) 312 13 04 - 05

   

 • 30.03.2019 DEKORATİF TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: TÜNAY TAŞKINSU

   

  30 MART 2019

   

  SAAT 15:30-17:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 (312) 312 13 04-05

   

   

 • 30.03.2019 TASARIM ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: GÖKÇEN TOGAY

   

  30 MART 2019

   

  SAAT 13:30-15:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 (312) 312 13 04 - 05

 • 24.03.2019 KARİKATÜR ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: EMRE YILMAZ & NUMAN SEVEN 

   

  24 MART 2019

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • 23.03.2019 KİL ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: HANDAN HANÇER

   

  23 MART 2019

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 (312) 312 13 04-05

 • 17.03.2019 MANDALA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: ŞENCAN GÜLTUTAN

   

  17 MART 2019

   

  SAAT 13:30-15:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • 17.03.2019 QUILLING/KAĞIT KIVIRMA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: SERPİL DİRİ

   

  17 MART 2019

   

  SAAT 16:00-17:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 (312) 312 13 04-05

   

 • ARİF KUNAR '' Don Kişot'un Dünyası''

   

  Saat: 18.00-19.00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • 16.03.2019 DEKORATİF TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: TÜNAY TAŞKINSU

   

  16 MART 2019

   

  SAAT 15:30-17:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN:0 (312) 312 13 04-05

   

 • 16.03.2019 TASARIM ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: GÖKÇEN TOGAY

   

  16 MART 2019

   

  SAAT 13:30-15:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • Gökyay Vakfı Satranç Müzesi olarak 14-17 Mart tarihleri arasında G24 nolu standa, Art Ankara 5. Çağdaş Sanat Fuarında olacağız.

  Ankara'nın mimarlık tarihini ve kültürel mirasını yansıtmayı hedefleyerek tasarlanmış '' Ankara Satranç Takımı'' ve müze koleksiyonundan örnek eserlerin yanısıra Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencilerinin ''MAT'' seramik sergisi siz değerli sanatseverleri karşılayacak.

 • 10.03.2019 KARİKATÜR ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: EMRE YILMAZ & NUMAN SEVEN 

   

  10 MART 2019

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 (312) 312 13 04-05

 • 09.03.2019 KİL ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: HANDAN HANÇER

   

  9 MART 2019 

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • 09.03.2019 DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL KONSER

  Klasik caz ve Balkan müziğinin buluşmasına tanık olacağımız bu konserde, inanulmaz bir doğaçlama yeteneğine sahip dünyaca ünlü vokal Yıldız İbrahimova2ya kontrabasta Alinda Suna Dinçer ve piyanoda Kaan Yüksel'in eşlik edeceği harika bir müzik yolculuğunda görüşmek dileğiyle...

   

  9 Mart 2019 

  Saat 18:00

   

  Dewtaylı Bilgi için: 0(312) 312 13 04 - 05

 • 03.03.2019 QUILLING/KAĞIT KIVIRMA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: SERPİL DİRİ

   

  3 MART 2019 

   

  SAAT 16:00-17:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • 03.03.2019 MANDALA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: ŞENCAN GÜLTUTAN

   

  3 MART 2019

   

  SAAT 13:30-15:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • 02.03.2019 DEKORATİF TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: TÜNAY TAŞKINSU

   

  SAAT 15:30-17:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

 • 02.03.2019 TASARIM ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: GÖKÇEN TOGAY

   

  2 MART 2019

   

  SAAT 13:30-15:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • 24.02.2019 KARİKATÜR ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: EMRE YILMAZ& NUMAB SEVEN

   

  24 ŞUBAT 2019 

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 (312) 312 13 04-05

 • 24.02.2019 QUILLING / KAĞIT KIVIRMA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: SERPİL DİRİ

   

  24 ŞUBAT 2019 

   

  SAAT 16:00-17:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 (312) 312 13 04-05

 • 23.02.2019 KİL ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: HANDAN HANÇER

   

  23 ŞUBAT 2019

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • 23.02.2019 AŞKI OPERA

  Aşkı Opera 

   

  Sanatçılarımız, Satranç Müzesi'nin sıcak ortamında, başta Kalman, Dvorak, Bernstein, Falvo, Curtis, Tosti olmak üzere, çeşitli yapıtlarla sizleri Aşkın Yolları'nda bir gezintiye davet ediyor.  

   

  Tarih: 23.02.2019

   

  Saat: 18:00

   

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04-05

   

   

 • 17.02.2019 MANDALA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: ŞENCAN GÜLTUTAN 

   

  17 ŞUBAT 2019

   

  SAAT 13:30-15:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • ŞANER ALAP '' Matematik Tarihi ve Hesap Aletleri''

   

  Saat:18.00-19.00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • KEÇEDEN GELİNÇİK YAPIMI

   

  EĞİTMEN: GÖKÇEN TOGAY

   

  SAAT: 13:30-15:30

   

  REZERVASYON: 0312 312 13 04 - 05

 • 16.02.2019 DEKORATİF TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: TÜNAY TAŞKINSU

   

  16 ŞUBAT 2019

   

  SAAT 15:30-17:30

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(3129 312 13 04-05

 • 10.02.2019 KARİKATÜR ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: EMRE YILMAZ & NUMAN SEVEN

   

  10 ŞUBAT 2019

   

  SAAT 14:00 -16:00

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 (312) 312 13 04-05

 • NEŞELİ OYUNCAKLAR

   

  EĞİTMEN: SERPİL DİRİ

   

  SAAT: 16:00-17:30

   

  REZERVASYON: 0312 312 13 04 - 05

 • 09.02.2019 KİL ATÖLYESİ

  EĞİTMEN: HANDAN HANÇER

   

  9 ŞUBAT 2019

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

 • 02.02.2019 TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ

  Eğitmen: TÜNAY TAŞKINSU

   

  Saat: 15:30-17:30

   

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04-05

 • Eğitmenler:  Emre YILMAZ

                       Numan SEVEN

   

  Saat: 14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için: 0312 312 13 04-05

 • Eğitmen: Gökçen TOGAY

   

   

  Saat: 14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için: 0312 312 13 04-05

 • Çocuklara ve Yetişkinlere Dekoratif Taş Boyama Atölyesi 

   

  Saat: 14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon: 0312 312 13 04-05

 • Eğitmenler: Emre YILMAZ

                     Numan SEVEN 

   

  Saat: 14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için:  0312 312 13 04-05

 • Tenor Tayfun Ünver, Bariton Erek Kızılörs ve Piyanist Cihan Ceylan, Mozart, Tchaikovsky, Puccini, Bellini, Weill gibi bestecilerin eserlerinin de aralarında bulunduğu geniş bir repertuvarı, 26 Ocak akşamı sanatseverlerle buluşacaktır.

   

  Tarih: 26 OCAK 2019

   

  Saat: 18:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • Eğitmen: Handan HANÇER

   

  Saat:14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için: 0312 312 13 04-05

 • Eğitmen:Şencan GÜLTUTAN

   

  Saat 14:00-16:00

   

  7-12 yaş çocuklarımızla önce sinirli Points Of You kartları ile oynayacağımız oyunla tanışıp kaynaşıp ardından hep birlikte bedenimizi  kullanarak çoklu ritim çalışması yapacağımız, odaklanmayı, birbirini ve bütünü dinlemeyi, ortak hareket etmeyi, birlikte üretmeyi, el ayak, beden koordinasyonu sağlamayı deneyimleyeceğimiz ritim çalışmasının ardından duyup, hissettiklerimizi mandalaya dönüştüreceğiz.

 • Eğitmen: Gökçen TOGAY

   

  Saat: 14:00-16:00

   

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

   

  Rezervasyon ve  Detaylı Bilgi için: 0312 312 13 04-05

 • Eğitmen: Handan HANÇER

   

  Saat: 15:30-17:30

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için: 0312 312 13 04-05

 • Eğitmen: Şencan GÜLTUTAN

   

  Saat 13:30-15:30

   

  7-12 yaş çocuklarımızla önce sihirli Points Of You kartları ile oynayacağımız ''İnsan olmasaydım ne olurdum?'' oyunuyla tanışıp kaynaşıp ardından hep birlikte büyülü masal dünyasına dalacağız. Masal dünyasında görüp, duyup, hissettiklerimizi mandalaya dönüştürüp madalamızı da alıp eve götüreceğiz :)

 • GENCER ATLAGAN ''Kalemin Yolculuğu''

   

  Saat: 18.00-19.00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • 19.01.2019 TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ

  KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: TÜNAY TAŞKINSU

   

  SAAT 15:30-17:30

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • Eğitmen: Gökçen  TOGAY 

   

   

  Saat: 13:30-15:30

   

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için: 0312 312 13 04-05

 • Quilling / Kağıt Kıvırma Sanatı ile tanışmaya hazır mısınız?

   

  Çocuk ve yetişkin atölyelerimizde  Quilling ile birbirinden ilginç tasarımlar içinbizimle iletişime geçebilirsiniz.

   

   

  Kayıt ve  bilgi için: 0(312)312 13 04-05

 • Eğitmenler:  Emre YILMAZ

                      

                      Numan SEVEN

   

  Saat:  14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için: 0312 312 13 04-05

                      

 • Eğitmen: Handan HANÇER

   

  Saat: 14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için: 0312 312 13 04-05

 • Yeni Yıl Yeni Hedefler 

   

  2019'da sizi neler beklesin? Haydi bu hediye de kendinize gelsin...

  Nefes egzersizleriyle eskiyi bırakıp yeniye yer açmakla başlayacağımız atölyede Points Of You koçluk oyunlarıyla yeni yıl için hedef(ler) belirleyip eylem planı oluşturacağız ve hedefe ulaşma sevürvenimizin mandalasını yapacağız.

   

  Saa:  13:30-15:30

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon: 0312 312 13 04-05

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL DİRİ

   

  SAAT: 16.00-17:30

   

  YER: GÖKYAY VAKFI  SATRANÇ MÜZESİ

   

 • Cem Babacan ve Tolga Yüksel  klarnet ve piyanonun eşsiz tınılarını zengin bir repertuarlabirlkte sanatseverlerle buluşturacak.

  2018'in son konserinde bir arada olmak dileğiyle...

   

  Salon Kapasitesi:65 Kişi

   

  Saat 18:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04-05

  Biletler Biletix veya müze gişesinde...

   

   

   

 • Masallarla Mandala Çocuk Atölyesi

   

  Önce Points Of You kartları ile oynayacağımız ''Ben neyim'' oyunuyla birbirimizle tanışıp kaynaşıp ardından hep birlikte masal dinleyeceğiz. Dinlediğimiz masalı mandalaya dönüştürüp mandalamızı da alıp eve götüreceğiz :)

   

  Saat: 14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon: 0312 312 13 04-05

 • Yeni Yıla Mandala ile Merhaba

   

  Yeni yıl yaklaşırken kendinize armağan ettiğiniz bu atölyede, Points Of You koçluk oyunlarıyla ''Sevgi'' temalı harika bir oyun oynayıp ardından mandala yapacağız. Güzel dileklerinizi yükleyerek sevginizle yaptığınız mandalaları isterseniz yılbaşı hediyesi olarak sevdiklerinize  verebilirsiniz.  

   

  Saat:14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon: 0312 312 13 04-05

 • Tünay Taşkınsu eğitmenliğinde gerçekleşen Taş Boyama Atölyesi yeni yıl konseptiyle devam ediyor...

   

  Saat: 14:00-16:00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Rezervasyon ve bilgi içn: 0(312) 312 13 04-05

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL BASKIÇ

   

  SAAT 10:30-12:00

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL BASKIÇ

   

  SAAT 16:00-17:30

   

  YER GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • HALDUN ÖZGÜMÜŞ '' Cumhuriyet Dönemi Banknotları''

   

  Saat: 18.00-19.00

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi 

 • Artes Tango Quartet:Müzik ve Dans

   

  2006 yılında kurulan Artes Tango Quartet Topluluğundan birbirinden değerli sanatçılar, Gökyay Satranç Müzesi'nde bir araya geliyor.

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN:0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL BASKIÇ

   

  SAAT 16:00-17:30

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL BASKIÇ

   

  SAAT 10:30-12:00

   

  YER. GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • ÖMÜRLÜK TUTKULARIN HİKAYESİ

   

  Gökyay Vakfı Satranç Müzesi ve ODTÜ MD Koleksiyon Kulübü  birlikte ''Koleksiyonerlerle Buluşma-Bir Tutkunun Hikayesi'' etkinliğine imza atıyor.

  Müze ziyaretçilerini koleksiyonerlerle bir araya getirecek ''Bir Tutkunun Hikayesi''  ile; birbirinden ilginç kültürel birikimler paylaşılacak.

  PROF.DR. CEMAL GÖNCÜOĞLU ''Gravür Sanatı ve İstanbul Gravürleri''

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Saat 18:00

   

   

   

   

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN:TÜNAY TAŞKINSU

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • MİHRİBAN AVİRAL İLE 10 KASIM KONSERİ

   

  10 Kasım Özel Konseri...

  Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm  yıldönümünü, Mihriban Aviral'in nefesinden Atamızın sevdiği şarkılarla anacağız.

   

   

  Saat 18:00

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

  Salon Kapasitesi:65 Kişi

  Ücret:40 TL

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04-05

   

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL BASKIÇ

   

  SAAT 10:30-12:00

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN:  0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: TÜNAY TAŞKINSU

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL BASKIÇ

   

  SAAT 16:00-17:30

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • SANCTUS NEFESLİ BEŞLİSİ

   

  29 Ekim özel konserinde, ''Sanctus  Woodwind Quintet'', tanınmış Türk eserlerinden, klasik eserlere ve türkü düzenlemelerine kadar renkli ve geniş bir yelpazeye ait bir program sergileyecekler.

   

  Katılım için rezervasyon gerekmektedir: 0(312) 312 13 04-05

   

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL BASKIÇ

   

  SAAT 10:30-12:00

   

  YER: GÖKYAY  VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

   

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: TÜNAY TAŞKINSU

   

  SAAT 14:00-16:00

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

   

 • KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 0(312) 312 13 04-05

   

  EĞİTMEN: SERPİL BASKIÇ

   

  SAAT 16:00- 17:30

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

 • Sezonun açılış konseri olan ''Yeşim Gökalp ile Sonbahar Resitali'' müzenin eşsiz atmosferinde gerçekleşecek.

 • Duygulardan Renklere 

   

  İlk kişisel sergisini Gökyay Vakfı Satranç Müzesinde açacak olan ressam Bükre Akduman, akrilik boya eserlerinin yer alacağı ''Duygulardan Renklere'' sergisi, 29 Eylül-29 Ekim 2018 tarihleri arasında  Satranç Müzesinde  izlenebilecek.

 • 23 Haziran'da  Jazz !

 • Günümüzde çocuklarımız için oyun kavramı teknolojinin sunduğu imkanlar dahilinde gelişiyor. 

 • Mayıs ayında gerçekleşen ve yoğun ilgi gören taş boyama atölyemiz bir kez daha yapılacak

 • Piyanist Cem Babacan ile Franz Listz Konseri 

  Tarih: 26 Mayıs 2018   

  Saat 18:00

  Yer : Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 •  ÇOCUKLARA VE YETİŞKİNLERE

  DEKORATİF TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ

   19 MAYIS 2018  Cumartesi

       Saat 14:00 – 16:00

   Atölye Eğitmeni: Tünay Taşkınsu

 • BİR NEFESTE ROMANTİZM

  Gökyay Satranç Müzesi’nde farklı bir sanat etkinliği yaşanacak...

  Nisan ayı etkinliğinde Fransız, Macar ve İtalyan romantizminin yoğun duygu geçişlerine sahne olacak minyatür örneklerini ve Piazzola’nın dinamik tangolarını, nefesli ailesinin en renkli sesleri flüt ve klarnetten dinleyeceğiz. Gitar ve kontrabasın da eşlik edeceği zengin içerikli konserin sürprizi ise yetenekli dansçıların eşsiz performansı olacak. Bu müzikal şölen için Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde buluşalım...

 • 19:00

 • Nezih Kuleyin , '' Aşk Sözlüğü ''  adlı kitabının  İmza Günü ve Söyleşi İçin aramazıda olacak

  7 Nisan 2018  Cumartesi  saat :  14:00-16:00

  Yer : Gökyay  Vakfı Satranç Müzesi

 • Gazeteci Yazar  Elif Ergu 'nun İlham Veren Kadınlar Adlı Yeni Yayınlanan Kitabının İmza Günü ve Söyleşi için Müzemizde

  Tarih :3 Nisan 2018 Saat : 15:30

  Yer : Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • Hacettepe Trio Oda  Müziği Konseri

  Keman Ebru Karaağaç , Kontrabas Burak Karaağaç  ve Piyano  Yeşim Alkaya Yener

   

  Saat 17:00

  Yer : Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • 19:00

 • Halil Bezmen İmza Günü ve Söyleşi

   

  Son kitabı ''Ben Sultan Abdülhamid Han''ın tanıtımı ve imza günü için; Halil Bezmen, Dünya Kadınlar Günü'nde Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde...

 • Kendinize yapacağınız yatırım, başkalarına yapacağınız yatırımdan daha fazla mutluluk getirir

   

  2. Hafta : Varsayımlar - Önyargılar - İletişim Zehirleri / Panzehirleri

   

  14:00 - 18:00

   

  0(312) 312 13 04 -05

 • 19:00

 • 11:00 - 12:00

 • Uluslararası bir müzik yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?

 • 19:00

 • Jazz Duo Yeni Yıl Konseri

  Caz vokal ustalarından Türkiye ve Dünya’da ilk akla gelen isim Yıldız İbrahimova ile Kontrabas’ın güçlü ismi Burak Karaağaç 16 Aralık’ta Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde...

 • 19:00

 • 17:00 

 • 19:00

 • Sonbaharın ilk konserinde Ayşe Ediz, yoğun istek üzerine Vera’nın notalarıyla  birkez daha Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde...

  17:00

 • Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

  Yaz Dönemi Satranç Kampı

   

  1. Kategori: Yeni başlayanlara hızlandırılmış başlangıç seviyesi kampları (4 – 14 yaş )
  2. Kategori: Orta ve ileri sevilerek için turnuva hazırlık ve teknik geliştirme (yaş sınırı bulunmamaktadır.)

   

  Eğitimler haftada 3 gün toplamda 24 saat olacaktır.

   

   

  1- 15 Ağustos: Programı Salı – Çarşamba- Perşembe 13:30 – 17:30

 • Quilling (Kağıt Kıvırma Sanatı)

  Her Cuma veya Cumartesi 14:00 - 15:30

  Detaylı bilgi için: 0(312) 312 13 04 -05

 • Quilling (Kağıt Kıvırma Sanatı)

  Her Cuma veya Cumartesi 14:00 - 15:30

  Detaylı bilgi için: 0(312) 312 13 04 -05

 • Quilling (Kağıt Kıvırma Sanatı)

  Her Cuma veya Cumartesi 14:00 - 15:30

  Detaylı bilgi için: 0(312) 312 13 04 -05

 • Quilling (Kağıt Kıvırma Sanatı)

  Her Cuma veya Cumartesi 14:00 - 15:30

  Detaylı bilgi için: 0(312) 312 13 04 -05

 • Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

  Yaz Dönemi Satranç Kampı

   

  1. Kategori: Yeni başlayanlara hızlandırılmış başlangıç seviyesi kampları (4 – 14 yaş )
  2. Kategori: Orta ve ileri sevilerek için turnuva hazırlık ve teknik geliştirme (yaş sınırı bulunmamaktadır.)

   

  Eğitimler haftada 3 gün toplamda 24 saat olacaktır.

   

   

  15- 30 Temmuz: Programı Salı – Çarşamba – Perşembe 13:30 – 17:30

 • Quilling (Kağıt Kıvırma Sanatı)

  Her Cuma veya Cumartesi 14:00 - 15:30

  Detaylı bilgi için: 0(312) 312 13 04 -05

 • Quilling (Kağıt Kıvırma Sanatı)

  Her Cuma veya Cumartesi 14:00 - 15:30

  Detaylı bilgi için: 0(312) 312 13 04 -05

 •  

   

   

 • Filiz Yılmaz ile İçsel Yolculuk Seminerleri:


  * Yaşlanmak Yerine Yaş Almak

   

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04 -05 

 • Mayıs Programı:

  27 Mayıs 2017 Cumartesi   |   17:00

   

  Klasikten Modern’e Anadolu’dan Arjantin’e Flüt & Gitar Dinletisi...

   

 • Filiz Yılmaz ile İçsel Yolculuk Seminerleri:

  *Günümüzde Kadın Olmak

   

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04 -05 

 • Filiz Yılmaz ile İçsel Yolculuk Seminerleri:

   

  İlişkilerde Sınır Belirlemenin Önemi

   

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04 -05

 • Filiz Yılmaz ile İçsel Yolculuk Seminerleri:

   

  * İlişkilerde Sınır Belirlemenin Önemi

   

  Rezervasyon: 0(312) 312 13 04 -05

 • Saat 17:00

   

  Gökyay Satranç Müzesi’nde bir ilk olarak, bu defa Hacettepe Üniversitesinden öğretim üyelerinden oluşan bir konsere yer verilecek.

 • Saat  17:00

  Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Küçük Prens söyleşisi ve ardından gerçekleşecek sürpriz etkinliklerle karşılıyor...
  Her yaşa hitap eden bu özel etkinlikte;
   
   
 • MAVİ GÖZLÜ DEV

  Bu konserde, dünya sanat şarkısı literatüründe başarılı bir örnek sayılan Azerbaycanlı besteci Arif Melikov’un, Nazım Hikmet’in şiirlerine bestelediği sekiz romansı yer almaktadır. Nazım Hikmet ve Arif Melikov’un yaratıcılıklarındaki tarzın ve yoğun duyguların da birleştiği bu romanslar, uluslararası müzik dünyasında da oldukça önemli yapıt olarak bilinmektedir.

  İki kardeş halkın iki büyük değerini bir araya getiren eserin, Türkiye’de daha önce gerek müzikal camiada gerekse halk tarafından tanınmıyor olması ve sunulmamış olması önemli görüldüğü için, bu etkinliğin gerçekleştirilmesi gereği duyulmuştur. Ayrıca iki halkın kardeşliğinin bir başka kanıtı olan bu ortak sanat eserlerinin tanınması, her iki halkın ortak kültürel değerlerinin dünyaya sunulması açısından da oldukça önemlidir.

 • 19.03.2017 Rotary Turnuva

  Rotary Şah Mat Dostluk ve Barış Turnuvası

  10:00 - 17:00

   

  Detaylı Bilgi: 0(312) 312 13 04 - 05

 • Solo, 4 el ve 6 el Piyano ve flüt- piyano Konseri.

   

  Ankada Devlet Konservatuvarı Piyano ve Oda Müziği öğrencilerinin

  braraya gelerek gerçekleştireceği bu konserde  Bach-Busoni, W.A. Mozart, L. van Beethoven, J.Brahms, C. Debussy Faure gibi bestecilerin eserlerine yer verilecek.

 • Gökyay Vakfı Satranç Müzesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, şan edebiyatının beş farklı dönemine ait eserler ve yorumlama stillerine ilişkin açıklamalarla sunulacak konserin içeriği barok, klasik, romantik, verismo ve modern akımların seçkin örneklerinden oluşturuldu.

 • Ankara Devlet Operası sanatçıları Soprano Güzin Yıldız, Tenor Emrah Sözer, piyanoda Esra Poyrazoğlu ve kemanda İdil Öğüt’ten oluşan topluluk 17 Aralık'ta Gökyay Vakfı Satranç Müzesi “Yeni Yıla Aşk Şarkılarıyla’’ konseri verecek.

 • SATRANÇ OYUNCULARI / THE CHESS PLAYERS

   

  Rezervasyon: 0 (312) 312 13 04-05
  Bilet Ücreti: 20 (Tam) - 15 (Öğrenci)
  Bilet Satış Noktası: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi
  Kontenjan:50 kişi

 • MÜZE ATMOSFERİNDE KLASİK MÜZİK KEYFİ

  H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Prof. Yeşim Alkaya Yener’in öğrencileri 

  basta Soner Yıldırım, viyolonselde Doğa Saygı, piyanoda Dilan Dereli, Emin Ersöz Yiğit ve Cansu Önder’den oluşan topluluk...

   

 • SATRANÇ KRALİÇESİ / QUEEN TO PLAY

   

  Rezervasyon: 0 (312) 312 13 04-05
  Bilet Ücreti: 20 (Tam) - 15 (Öğrenci)
  Bilet Satış Noktası: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi
  Kontenjan:50 kişi

 • MASUM HAMLELER / SEARCHING FOR BOBBY FISCHER

   

  Rezervasyon: 0 (312) 312 13 04-05
  Bilet Ücreti: 20 (Tam) - 15 (Öğrenci)
  Bilet Satış Noktası: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi
  Kontenjan:50 kişi

 • ŞAH MAT / PAWN SACRIFICE

   

  Rezervasyon: 0 (312) 312 13 04-05
  Bilet Ücreti: 20 (Tam) - 15 (Öğrenci)
  Bilet Satış Noktası: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi
  Kontenjan:50 kişi

 • LUJIN SAVUNMASI / THE LUZHIN DEFENCE 
  Tür:Dram , Romantik
  Süre:112 Dk

  Saat: 19:00

  Rezervasyon: 0 (312) 312 13 04-05
  Bilet Ücreti: 20 (Tam) - 15 (Öğrenci)
  Bilet Satış Noktası: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi
  Kontenjan:50 kişi

 • Anadolu Sanat Tarihçileri Derneği Tanışma Toplantısı

 • ICF Toplantı Organizasyonu

 • 8 ve 9 Yaş Kategorilerinde Özel Satranç Turnuvası

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

  Saat: 13:00

  Son Başvuru Tarihi: 10 Haziran 2016

 • 8 ve 9 Yaş Kategorilerinde Özel Satranç Turnuvası

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

  Saat: 13:00

  Son Başvuru Tarihi: 10 Haziran 2016

 • YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ 

  SAAT: 10:00 - 18:30

  KAPANIŞ KOKTEYLİ: 18:30 - 19:30

 • Çankaya Rotary Kulübü Şan Konseri

 • 25.05.2016 ŞAN KONSERİ

  Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde Şan Konseri

   

  25 Mayıs 2016 Çarşamba günü Çankaya Rotary Kulübü tarafından gerçekleştirilecek olan konserin bilet gelirleri, Mehmet Ayberk İlkokulu'nun fiziksel onarım çalışmaları yararına kullanılacaktır.
  Tüm sanatseverleri bekliyoruz. . .

   

 • Akıl Oyunları 1 – 2 Belgesel Gösterimi

   

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

   

  Saat :  14:00 – 17:00

   

  Ücretsiz Etkinlik

 • 19.05.2016 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı
 • Ücretsiz Ziyaret

 • Satranç tarihi araştırmacısı, prodüktör ve yazar Arslan Küçükyıldız,

  14 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’de

  "Zekâ Oyunları ve Satranç Tarihi" sunumu ile

  satranç tarihi meraklıları ile buluşacak.

  Küçükyıldız ayrıca "Türk Zeka Oyunları-1: Köçürme Mangala" adlı son kitabını da okurları için imzalayacak.

 • 1826'DAN GÜNÜMÜZE TÜRKİYE'DE BATI KÖKENLİ MÜZİK TARİHİ 

  ORHAN AHISKAL İLE SANATSEVERLERİN MÜZİĞİN TARİHSEL YOLCULUĞUNA ÇIKACAĞI SÖYLEŞİ VE SOLO KEMAN RESİTALİ ETKİNLİĞİ

   

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

  SAAT: 17:00 

   

 • Prof.Dr. Orhan Ahıskal ile Solo Keman Resitali ve Söyleşi

 • 7 YAŞ KATEGORİSİ ÖZEL SATRANÇ TURNUVASI

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

  SAAT: 14:00

 • İKİ GÜN SÜRECEK OLAN 7 YAŞ KATEGORİSİ ÖZEL SATRANÇ TURNUVASI

  YER: GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

  SAAT: 14:00

 • Yenimahalle Öğretmenleri Müze Gezisi ve Sunum

 • Yaşam, tıpkı satranç oyunu gibi yaptığımız hamlelerden, seçtiğimiz yollardan oluşuyor. Hamlelerimizi, çocukluktan bu güne aileden aldığımız terbiye, okul yaşantımız, tecrübe ve bilgilerimiz, yaşadığımız çevrenin etkileri, inançlarımız ve değerlerimizden oluşan 'kafa yapımız' ortaya çıkarıyor. Kafa yapımız mutluluk ve başarıya bakış açımızı etkiliyor. 

  Satranç Müzesi'nde Mutluluk Seminerleri'yle buluşuyoruz...

   

 • Jazz Satrançla Buluşuyor

  Ünlü Caz Piyanisti Janusz Szprot ve Saksafonist Lech Szprot, Başkentlileri Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde caz ziyafetinde buluşturacak.

   

 • Ünlü CSO Piyanisti Ayşe EDİZ ile ''Sandıktan Çıkan Notalar ''

  Saat: 17:00

  Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

 • Yogesh Sharda Ruhsal Satranç ve Meditasyon Semineri

 • Başlangıç Tarihi : 26 Kasım 2015
  Bitiş Tarihi : 10 Aralık 2015

 • Başlangıç Tarihi : 12 Kasım 2015
  Bitiş Tarihi : 22 Kasım 2015

 • Başlangıç Tarihi : 9 Kasım 2015
  Bitiş Tarihi : 15 Kasım 2015

 • 29.10.2015 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

  CUMHURİYET BAYRAMI

 • Sunay Akın Müze Ziyareti

 • Yer: Halkidiki - Yunanistan
  Başlangıç: 24 Ekim 2015
  Bitiş : 06 Kasım 2015

 • Başlangıç Tarihi : 16 Ekim 2015
  Bitiş Tarihi : 21 Ekim 2015