Geri Dön

VACHERON CONSTANTIN, KOLEKSİYONER AKIN GÖKYAY’I TANITTI

DÜNYACA ÜNLÜ İSVİÇRE SAAT FİRMASI VACHERON CONSTANTIN, SIRA DIŞI KOLEKSİYONER AKIN GÖKYAY’I TANITTI

 

Dünyanın en ünlü ve en eski saat üreticilerinden olan Vacheron Constantin, prestijli yayını Collector’s Island’ın sekizinci sayısında Gökyay Satranç Müzesi’nin kurucusu Akın Gökyay’ın çok özel bir röportajını yayınladı.

 

110 ülkeden topladığı 700’ün üzerindeki sıra dışı satranç takımıyla Collector’s Island’ın sekizinci sayısında yer alan Akın Gökyay, Gökyay Satranç Müzesi’nin kuruluşuna uzanan 45 yıllık kolleksiyonerlik serüvenini anlatıyor.

Dünyadaki en prestijli saat markaları ve üreticileri arasında yer alan Vacheron Constantin, seçkin müşterilerine özel olarak sıra dışı koleksiyonları ve koleksiyonerleri tanıtan Collector’s Island isimli bir prestij yayın hazırlıyor.

Her sayısında farklı ülkelerden, nadir, benzersiz veya merak uyandıran 10 koleksiyoncuya yer veren Collector’s Island, yılda bir kere özel olarak hazırlanıyor. Sınırlı sayıda basılan ve İngilizce, Fransızca ve Çince olarak hazırlanan yayın, 1755 yılında İsviçre’de kurulan Vacheron Constantin’in dünyadaki en seçkin müşterilerine gönderiliyor.

1975 yılından bu yana dünyanın dört bir tarafından satranç takımı toplayan Akın Gökyay’ın Guinness Rekorlar Kitabı’na giren koleksiyonunun hikayesi, Collector’s Island’ın özel ekibi tarafından Gökyay Satranç Müzesi’nde yapılan özel çekimlerin ardından sayfalara aktarıldı.